1812WC102MATME
KYOCERA AVX
Product No:
1812WC102MATME
Description:
CAP CER 1000PF 2.5KV X7R 1812
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1000 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated 2500V (2.5kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C