18252C224KATME
KYOCERA AVX
Product No:
18252C224KATME
Description:
CAP CER 0.22UF 200V X7R 1825
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.22 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C