1825AA101KAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1825AA101KAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 100PF 1KV NP0 1825
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 100 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C