1825AA681JAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1825AA681JAT1A
Description:
CAP CER 680PF 1KV NP0 1825
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 680 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C