1825CA123JAJ1A
KYOCERA AVX
Product No:
1825CA123JAJ1A
Description:
CAP CER 0.012UF 630V NP0 1825
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 0.012 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C