1825GA102MAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1825GA102MAT1A
Description:
CAP CER 1000PF 2KV NP0 1825
Features High Voltage
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1000 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C