Home / 陶瓷电容器 / 1825HC152MAT3A\SB
1825HC152MAT3A\SB
KYOCERA AVX
Product No:
1825HC152MAT3A\SB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 1500PF 3KV X7R 1825
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1500 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C