Home / 射频屏蔽 / 20-CBSF-0.5X0.75X0.225
20-CBSF-0.5X0.75X0.225
Leader Tech Inc.
Product No:
20-CBSF-0.5X0.75X0.225
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 0.5" X 0.75" SMD
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Width - Overall 0.500" (12.70mm)
Height - Overall 0.225" (5.72mm)
Length - Overall 0.750" (19.05mm)