Home / 射频屏蔽 / 20-CBSF-0.75X2.5X0.2
20-CBSF-0.75X2.5X0.2
Leader Tech Inc.
Product No:
20-CBSF-0.75X2.5X0.2
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 0.75" X 2.5" SMD
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Width - Overall 0.750" (19.05mm)
Height - Overall 0.200" (5.08mm)
Length - Overall 2.500" (63.50mm)