Home / 射频屏蔽 / 20S-CBSA-1.0X2.75X0.2
20S-CBSA-1.0X2.75X0.2
Leader Tech Inc.
Product No:
20S-CBSA-1.0X2.75X0.2
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1" X 2.75" SMD
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Width - Overall 1.000" (25.40mm)
Height - Overall 0.200" (5.08mm)
Length - Overall 2.750" (69.85mm)