Home / 射频屏蔽 / 20X-CBS-1.0X2.5X0.185
20X-CBS-1.0X2.5X0.185
Leader Tech Inc.
Product No:
20X-CBS-1.0X2.5X0.185
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1" X 2.5" SMD
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Cover
Series 20-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Width - Overall 1.000" (25.40mm)
Height - Overall 0.185" (4.70mm)
Length - Overall 2.500" (63.50mm)