Home / 射频屏蔽 / 23-CBSA-0.5X4.25X0.25
23-CBSA-0.5X4.25X0.25
Leader Tech Inc.
Product No:
23-CBSA-0.5X4.25X0.25
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 0.5" X 4.25" SMD T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 20-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount, Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 0.500" (12.70mm)
Height - Overall 0.250" (6.35mm)
Length - Overall 4.250" (107.95mm)