3430B2F4R7TDF
TE Connectivity Passive Product
Product No:
3430B2F4R7TDF
Package:
0612
Description:
3430 B2 1% 4R7 100PPM 1K RL
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 4.7 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1.5W
Package / Case Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Product Status Active
Size / Dimension 0.061" L x 0.118" W (1.55mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0612
Temperature Coefficient ±100ppm/°C