3430H2F11KTE
TE Connectivity Passive Product
Product No:
3430H2F11KTE
Description:
3430 H2 1% 11K 100PPM 4K RL
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 11 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Product Status Active
Size / Dimension 0.096" L x 0.197" W (2.45mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1020
Temperature Coefficient ±100ppm/°C