3502750KFT
TE Connectivity Passive Product
Product No:
3502750KFT
Package:
2010
Description:
RES 3502 750K 1%
Parameter Info
Mfr TE Connectivity Passive Product
Series 3502, CGS
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 750 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2010
Temperature Coefficient ±100ppm/°C