3504G3A147RFTDF
TE Connectivity Passive Product
Product No:
3504G3A147RFTDF
Description:
RES 147 OHM 1% 6W 2512
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 147 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 6W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±50ppm/°C