352024KJT
TE Connectivity Passive Product
Product No:
352024KJT
Package:
2512
Batch:
Datasheet:
Description:
RES SMD 24K OHM 5% 1W 2512
Parameter Info
Mfr TE Connectivity Passive Product
Series 3520, CGS
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 24 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Base Product Number 3520
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±200ppm/°C