352139RFT
TE Connectivity Passive Product
Product No:
352139RFT
Description:
RES SMD 39 OHM 1% 2W 2512
Parameter Info
Mfr TE Connectivity Passive Product
Series 3521, CGS
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 39 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Base Product Number 3521
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C