352227RFT
TE Connectivity Passive Product
Product No:
352227RFT
Description:
RES SMD 27 OHM 1% 3W 2512
Parameter Info
Mfr TE Connectivity Passive Product
Series 3522, CGS
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 27 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Base Product Number 3522
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±200ppm/°C