3560430KFT
TE Connectivity Passive Product
Product No:
3560430KFT
Description:
RES 3560 430K 1%
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 430 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 6W
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Size / Dimension 0.457" L x 0.270" W (11.60mm x 6.85mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C