Home / 射频屏蔽 / 56-CBSA-1.75X2.5X0.5
56-CBSA-1.75X2.5X0.5
Leader Tech Inc.
Product No:
56-CBSA-1.75X2.5X0.5
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1.75" X 2.5" T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 50-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 1.750" (44.45mm)
Height - Overall 0.500" (12.70mm)
Length - Overall 2.500" (63.50mm)