Home / 射频屏蔽 / 59-CBSA-2.0X6.0X0.5
59-CBSA-2.0X6.0X0.5
Leader Tech Inc.
Product No:
59-CBSA-2.0X6.0X0.5
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 2" X 6" THROUGH HOLE
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 50-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 2.000" (50.80mm)
Height - Overall 0.500" (12.70mm)
Length - Overall 6.000" (152.40mm)