Home / 射频屏蔽 / 80-CBSA-0.5X0.5X0.8
80-CBSA-0.5X0.5X0.8
Leader Tech Inc.
Product No:
80-CBSA-0.5X0.5X0.8
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 0.5" X 0.5" SMD
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 80-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Width - Overall 0.500" (12.70mm)
Height - Overall 0.800" (20.32mm)
Length - Overall 0.500" (12.70mm)