Home / 射频屏蔽 / 84-CBSA-1.75X3.5X0.8
84-CBSA-1.75X3.5X0.8
Leader Tech Inc.
Product No:
84-CBSA-1.75X3.5X0.8
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1.75" X 3.5" T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 80-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 1.750" (44.45mm)
Height - Overall 0.800" (20.32mm)
Length - Overall 3.500" (88.90mm)