Home / 射频屏蔽 / 88-CBSA-1.5X5.5X0.8
88-CBSA-1.5X5.5X0.8
Leader Tech Inc.
Product No:
88-CBSA-1.5X5.5X0.8
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1.5" X 5.5" T/H
Parameter Info
Mfr Leader Tech Inc.
Type Shield, 2-Piece
Series 80-CBS
Package Bulk
Ventilation Non-Vented
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Width - Overall 1.500" (38.10mm)
Height - Overall 0.800" (20.32mm)
Length - Overall 5.500" (139.70mm)