9C04021A2103FLHF3
YAGEO
Product No:
9C04021A2103FLHF3
Manufacturer:
YAGEO
Package:
0402
Batch:
Datasheet:
Description:
RES SMD 210K OHM 1% 1/16W 0402
Parameter Info
Mfr YAGEO
Series 9C
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 210 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0402
Temperature Coefficient ±200ppm/°C