9C06031A1370FKHFT
YAGEO
Product No:
9C06031A1370FKHFT
Manufacturer:
YAGEO
Package:
0603
Batch:
Datasheet:
Description:
RES SMD 137 OHM 1% 1/10W 0603
Parameter Info
Mfr YAGEO
Series 9C
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 137 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±100ppm/°C