Home / 断路器 / AB2-B2-14-650-5D1-I
AB2-B2-14-650-5D1-I
Carling Technologies
Product No:
AB2-B2-14-650-5D1-I
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
Parameter Info
Mfr Carling Technologies
Series A
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Approval Agency CCC, CSA, UL1077, UL1500
Number of Poles 2
Voltage Rating - AC 277 V
Voltage Rating - DC 65 V
Current Rating (Amps) 50A