Home / 断路器 / AC1-B0-10-610-231-C
AC1-B0-10-610-231-C
Carling Technologies
Product No:
AC1-B0-10-610-231-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
Parameter Info
Mfr Carling Technologies
Series A
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Rocker
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Approval Agency CCC, CSA, UL
Number of Poles 1
Voltage Rating - AC 277 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 10A