Home / 线性稳压器 / ADM7154ACPZ-1.8-R7
ADM7154ACPZ-1.8-R7
Analog Devices Inc.
Product No:
ADM7154ACPZ-1.8-R7
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package:
8-LFCSP-WD (3x3)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC REG LINEAR 1.8V 600MA 8LFCSP
Parameter Info
Mfr Analog Devices Inc.
PSRR 63dB (1MHz)
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-WFDFN Exposed Pad, CSP
Product Status Active
Control Features Enable
Current - Output 600mA
Base Product Number ADM7154
Protection Features Over Current, Over Temperature
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage Dropout (Max) -
Current - Supply (Max) 10 mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 8-LFCSP-WD (3x3)
Current - Quiescent (Iq) 7 mA
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V