Home / 断路器 / AF1-B0-34-250-1F2-D
AF1-B0-34-250-1F2-D
Carling Technologies
Product No:
AF1-B0-34-250-1F2-D
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
Parameter Info
Mfr Carling Technologies
Series A
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Rocker
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Approval Agency CCC, CSA, UL, VDE
Number of Poles 1
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 500mA