Home / 振荡器 / AMPMEDB-66.6666T
AMPMEDB-66.6666T
Abracon LLC
Product No:
AMPMEDB-66.6666T
Manufacturer:
Abracon LLC
Description:
MEMS OSC XO 66.6666MHZ CMOS SMD
Parameter Info
Mfr Abracon LLC
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series AMPM
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 66.6666 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 4-VDFN
Product Status Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)