Home / 断路器 / CC3-B0-20-620-23L-D
CC3-B0-20-620-23L-D
Carling Technologies
Product No:
CC3-B0-20-620-23L-D
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
Parameter Info
Mfr Carling Technologies
Series C
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Rocker
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Approval Agency CCC, CSA, UL, VDE
Number of Poles 3
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 125 V
Current Rating (Amps) 20A