CPF0603B3K32E1
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CPF0603B3K32E1
Description:
RES SMD 3.32KOHM 0.1% 1/16W 0603
Features -
Tolerance ±0.1%
Resistance 3.32 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±25ppm/°C