CPF0805B4K32E
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CPF0805B4K32E
Description:
RES 4.32 KOHM 0.1% 1/10W 0805
Features -
Tolerance ±0.1%
Resistance 4.32 kOhms
Composition Thin Film
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number CPF0805
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±25ppm/°C