Home / 断路器 / CT1-B2-14-480-A11-MF
CT1-B2-14-480-A11-MF
Carling Technologies
Product No:
CT1-B2-14-480-A11-MF
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
Parameter Info
Mfr Carling Technologies
Series C
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Approval Agency CCC, CSA, UL489, VDE
Number of Poles 1
Voltage Rating - AC 480 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 8A