Home / 铝电解电容器 / E32D101HLS123MC92M
E32D101HLS123MC92M
Chemi-Con
Product No:
E32D101HLS123MC92M
Description:
CAP ALUM 12000UF 20% 100V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 12000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 100 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max) 3.661" (93.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 14.77 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 18.0194 A @ 50 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 12.2mOhm @ 120Hz