Home / 铝电解电容器 / E32D251HPN273MEM9U
E32D251HPN273MEM9U
Chemi-Con
Product No:
E32D251HPN273MEM9U
Description:
CAP ALUM 27000UF 20% 250V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 27000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 250 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max) 8.625" (219.08mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 35.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 46.95 A @ 50 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.7mOhm @ 120Hz