Home / 铝电解电容器 / E32D350HLN224MDB7U
E32D350HLN224MDB7U
Chemi-Con
Product No:
E32D350HLN224MDB7U
Manufacturer:
Chemi-Con
Description:
CAP ALUM 220000UF 20% 35V SCREW
Parameter Info
Mfr Chemi-Con
Series U32D
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 220000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Polarization Polar
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max) 4.625" (117.48mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 32.08 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 35.9296 A @ 50 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 5.8mOhm @ 120Hz