Home / 铝电解电容器 / E32D350HLN333MA79M
E32D350HLN333MA79M
Chemi-Con
Product No:
E32D350HLN333MA79M
Manufacturer:
Chemi-Con
Description:
CAP ALUM 33000UF 20% 35V SCREW
Parameter Info
Mfr Chemi-Con
Series U32D
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 33000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Polarization Polar
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max) 3.125" (79.38mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 12.14 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 13.5968 A @ 50 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 15.7mOhm @ 120Hz