Home / 铝电解电容器 / E32D350HPN104MD79U
E32D350HPN104MD79U
Chemi-Con
Product No:
E32D350HPN104MD79U
Description:
CAP ALUM 100000UF 20% 35V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 100000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max) 3.125" (79.38mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 21.88 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 24.5056 A @ 50 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 8.8mOhm @ 120Hz