Home / 铝电解电容器 / E32D351CDS332TDE3U
E32D351CDS332TDE3U
Chemi-Con
Product No:
E32D351CDS332TDE3U
Manufacturer:
Chemi-Con
Description:
CAP ALUM 3300UF 350V SCREW
Parameter Info
Mfr Chemi-Con
Series U32D
Package Bulk
Ratings -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 3.3 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Polarization Polar
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Product Status Active
Voltage - Rated 350 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max) 5.669" (144.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C