Home / 铝电解电容器 / E32D351CSS602MEE3U
E32D351CSS602MEE3U
Chemi-Con
Product No:
E32D351CSS602MEE3U
Description:
CAP ALUM 6000UF 20% 350V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 6000 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 350 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max) 5.625" (142.88mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C