Home / 铝电解电容器 / E32D351HPN102TDD0U
E32D351HPN102TDD0U
Chemi-Con
Product No:
E32D351HPN102TDD0U
Manufacturer:
Chemi-Con
Description:
CAP ALUM 1000UF 350V SCREW
Parameter Info
Mfr Chemi-Con
Series U32D
Package Bulk
Ratings -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 1 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.126" (28.60mm)
Polarization Polar
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Product Status Active
Voltage - Rated 350 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max) 5.118" (130.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C