Home / 铝电解电容器 / E32D351HPN181MA41M
E32D351HPN181MA41M
Chemi-Con
Product No:
E32D351HPN181MA41M
Description:
CAP ALUM 180UF 20% 350V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 180 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 350 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max) 1.625" (41.28mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 1.43 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.1736 A @ 50 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 882.3mOhm @ 120Hz