Home / 铝电解电容器 / E32D351HPN361VAE3U
E32D351HPN361VAE3U
Chemi-Con
Product No:
E32D351HPN361VAE3U
Description:
CAP ALUM 360UF 350V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +20%
Capacitance 360 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 350 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max) 5.630" (143.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C