Home / 铝电解电容器 / E32D351HPN472MEA5M
E32D351HPN472MEA5M
Chemi-Con
Product No:
E32D351HPN472MEA5M
Description:
CAP ALUM 4700UF 20% 350V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 4700 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 350 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 12.28 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 18.6656 A @ 50 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 37mOhm @ 120Hz