Home / 铝电解电容器 / E32D351LLS472MDF5M
E32D351LLS472MDF5M
Chemi-Con
Product No:
E32D351LLS472MDF5M
Description:
CAP ALUM 4700UF 20% 350V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 4700 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.102" (28.00mm)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 350 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max) 6.102" (155.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C