Home / 铝电解电容器 / E32D3B1HPN682MED0U
E32D3B1HPN682MED0U
Chemi-Con
Product No:
E32D3B1HPN682MED0U
Description:
CAP ALUM 6800UF 20% 315V SCREW
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 6800 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 315 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max) 5.125" (130.18mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 16.19 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 24.6088 A @ 50 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 27.2mOhm @ 120Hz