Home / 铝电解电容器 / E32D450HPN582TA67U
E32D450HPN582TA67U
Chemi-Con
Product No:
E32D450HPN582TA67U
Description:
CAP ALUM 5800UF 45V SCREW
Ratings -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 5.8 mF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 45 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max) 2.638" (67.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C